Skocz do zawartości
Youtube MZGOKEuropejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Wydarzenia

MZGOK Sp. z o.o. w Koninie na ogólnopolskiej mapie AED „Ratuj z sercem”

 
Niezmiernie miło nam poinformować, że 2 marca br. dokonano rejestracji defibrylatorów będących własnością MZGOK Sp. z o.o. w Koninie w ogólnopolskiej mapie AED „Ratuj z sercem”.  Jest to inicjatywa stworzenia w Polsce Mapy AED, czyli mapy najbliżej zlokalizowanych automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (automated external defibrillator, AED).  Celem projektu jest propagowanie idei PAD (Public Access Defibrillation), czyli powszechnego dostępu do defibrylatorów, oraz uświadamiania konieczności niesienia pierwszej pomocy. Rejestracja w ogólnopolskiej bazie przyczynia się także to sprawnego działania tzw. „Łańcucha przeżycia u dorosłych”. Jest to schemat w medycynie ratunkowej odnoszący się do działań mających na celu zwiększenie przeżywalności u osób po nagłym zatrzymaniu krążenia (więcej informacji można uzyskać na stronie projektu pod adresem:
https://www.ratujzsercem.pl/ ).
 
W MZGOK Sp. z o.o. uprawnione osoby zostały przeszkolone w zakresie obsługi sprzętu, a defibrylatory zostały umieszczone w 3 lokalizacjach na terenie Zakładu:
  1. Portiernia główna MZGOK – przy wjeździe na teren Spółki,
  2. ZTUOK- nastawnia (dyspoztytornia),
  3. ZMPO- kabina sortownicza.
Obrazowe rozmieszczenie defibrylatorów na terenie MZGOK Sp. z o.o. przedstawia infografika.

Są to kolejne już działania Spółki z zakresu informowania i edukowania społeczeństwa. Tym razem w jakże ważnej tematyce pomocy przedmedycznej i skutecznego przeprowadzania akcji ratowania ludzkiego życia.
AED w MZGOK Sp. z o. o

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu 
za pomocą poniższych danych lub formularza kontaktowego.
Copyright © MZGOK Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR consulting