Skocz do zawartości
Youtube MZGOKEuropejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Wydarzenia

Finał konkursu „Świat czysty jest piękniejszy”

Aż 17 szkół i placówek edukacyjnych z subregionu konińskiego wzięło udział w konkursie „Świat czysty jest piękniejszy – od Ciebie zależy, czy będzie taki”, zorganizowanym przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Finał konkursu odbył się 14 czerwca 2019 roku, podczas pikniku w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina.

Ideą corocznego przedsięwzięcia jest promocja ekologicznych zachowań, w tym selektywnej zbiórki odpadów oraz wiedzy o recyklingu wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych Wielkopolski.

Warunkiem udziału w konkursie była wizyta studyjna w siedzibie MZGOK i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych. Koniński zakład odwiedziło ponad 360 uczniów, którzy zwiedzili m.in. sortownię, kompostownię i składowisko z odzyskiem gazu pochodzącego z fermentacji odpadów. Kolejnym etapem konkursu było przygotowanie przez uczestników prac plastycznych, literackich, fotograficznych bądź multimedialnych. Młodzi ekolodzy musieli pokazać czego nauczyli się podczas wizyty i lekcji w naszym zakładzie. Ostatecznie wpłynęło aż 170 prac, które oceniano w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 oraz klasy 7 i gimnazjum. Ostatecznie, lista laureatów liczyła kilkadziesiąt nazwisk. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez nasz Zakład.

Podczas finałowego pikniku, chętni mogli dodatkowo wziąć udział w eko-grze. Zgłosiło się 16 zespołów, które mierzyły się z zadaniami przy kilku wyznaczonych stanowiskach. Uczestnicy dokonywali między innymi pomiaru zanieczyszczeń.

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu 
za pomocą poniższych danych lub formularza kontaktowego.
Copyright © MZGOK Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR consulting