Skocz do zawartości
Youtube MZGOKEuropejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Informator mobilny

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowego narzędzia, które zastąpi dotychczasową aplikację „Świat czysty…”. Informator dostępny jest pod adresem: www.mzgok-informator.konin.pl. Można z niego skorzystać także skanując kod QR umieszczony obok oraz klikając w specjalny boks umieszczony na stronie głównej naszego zakładu (www.mzgok.konin.pl). Zastosowane technologie umożliwiają korzystanie z systemu na smartfonach, tabletach oraz komputerach, z wykorzystaniem przeglądarki internetowej, bez potrzeby instalacji czegokolwiek w urządzeniu.

Podczas wywiadów z mieszkańcami zidentyfikowaliśmy cztery obszary, które wymagały opracowania nowoczesnych, uniwersalnych narzędzi, a naszym celem była poprawa wygody korzystania z informatora, jakości świadczonych usług oraz wsparcie akcji edukacyjnych w regionie, od lat realizowanych przez Spółkę.
 • Pierwszą funkcją, dostępną po wejściu na stronę, jest elektroniczny harmonogram odbioru odpadów. Wystarczy wybrać swoją gminę, następnie określić dokładny rejon i oczom użytkownika ukaże się czytelny harmonogram na bieżący miesiąc. Kalendarz posiada funkcję zmiany miesiąca, legendę, a poniżej znajduje się link do strony, który można zapisać jako zakładkę i uzyskiwać błyskawiczny dostęp do harmonogramu. Na dole znajduje się także opcja wydruku harmonogramu w formie listy z podziałem na daty oraz kategorie odpadów. System zapamiętuje Twój wybór, więc wracając na stronę lub korzystając z innych funkcji wybrany rejon będzie stosowany automatycznie.
 • Kolejne narzędzie umożliwia uruchomienie SMS-owych powiadomień z przypomnieniem o dacie wywozu odpadów. Funkcjonalność jest bezpłatna, a do jej uruchomienia prowadzą trzy proste kroki. Po pierwsze należy zapoznać się z regulaminem usługi i go zaakceptować, następnie podać numer telefonu i przepisać otrzymany kod do pola „kod sms” zatwierdzając przyciskiem „Potwierdź”. Od tej chwili dzień przed datą odbioru odpadów (z podziałem na ich kategorie) o godzinie 18:30 zapisani mieszkańcy otrzymają SMS z informacjami o typie odpadów i dacie odbioru.
 • Porzucone odpady, „dzikie wysypiska”, które można niestety spotkać na terenie naszego subregionu, można zgłaszać dzięki specjalnemu formularzowi dostępnemu w ramach informatora. Przekazanie nam niezbędnych informacji wymaga określenia miasta, w którym ujawniono odpady, opisu miejsca i typu odpadów, a opcjonalnie można załączyć zdjęcie oraz zaznaczyć lokalizację na mapie. Zgłoszenie trafi do naszego biura obsługi i zostanie przekazane właściwym służbom.
 • W ramach wsparcia działań edukacyjnych, w zakresie selektywnej zbiórki, przygotowano elektroniczną bazę odpadów. Umożliwia ona wyszukanie odpadu, którego nie potrafimy zakwalifikować do właściwej kategorii i uzyskanie informacji jak dokonać prawidłowej segregacji. W przypadku, w którym odpad nie istnieje w bazie istnieje możliwość mailowego zadania pytania pracownikowi zakładu, który udzieli odpowiedzi oraz doda przedmiot do wyszukiwarki.

Twórcy zadbali także o dostępność dla osób niepełnosprawnych. Aplikacja spełnia wymogi standardu WCAG 2.1, co oznacza, że wdrożono funkcje zwiększające kontrast treści oraz rozmiar czcionki, a elementy graficzne i nawigacja zostały opisane w sposób czytelny dla czytników treści dla osób niewidomych i słabowidzących. Jak wspomniano wcześniej technologie dobrano w taki sposób, aby możliwe było korzystanie z funkcji niezależnie od urządzenia podłączonego do Internetu, dzięki czemu system działa nawet na konsolach do gier, telewizorach smart, czy starszych telefonach komórkowych.

Na stronie informatora znajdują się także instrukcje multimedialne ułatwiające korzystanie z systemu. Dołożyliśmy dużych starań, aby wszystkie mechanizmy zostały uproszczone, jednak osoby mniej sprawnie posługujące się technologiami mogą wesprzeć się materiałami z instruktażem.

Na koniec zachęcamy do podzielenia się przez użytkowników pomysłami i uwagami dotyczącymi istniejących funkcji, jak również propozycjami ewentualnych nowych narzędzi, których zabrakło w obecnej wersji. Możesz się z nami skontaktować pisząc na adres bok@mzgok.konin.pl
 

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu 
za pomocą poniższych danych lub formularza kontaktowego.
Zobacz także
 • Konin - tu płynie energia
 • Polska izba ekologii
 • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska
 • SPEO
 • Posiedzenia
 • Forum dyrektorów
 • Fairplay
Copyright © MZGOK Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR consulting